Grafika z nazwą przedszkola i postaciami obrazującymi nazwy grup

Poznajemy zwyczaje i tradycje Wielkiej Brytanii

Jednym z elementów nauczania języka angielskiego jest przybliżanie dzieciom kultury krajów anglojęzycznych. Jak wiadomo dzieci najchętniej i najszybciej uczą się przez zabawę, dlatego taki właśnie charakter miało zapoznanie dzieci z tradycjami i zwyczajami związanymi ze świętem Halloween. W ostatnim tygodniu października dzieci z najstarszych grup miały za zadanie przebrać się za postać związaną tematycznie z wyżej wymienionym świętem. Wywiązały się z tego zadania wyśmienicie! Starszaki uczestniczyły w licznych zabawach i pląsach przy muzyce prowadzonych w języku angielskim, w międzyczasie ucząc się piosenki „Knock Knock, Trick or Treat” i utrwalając słownictwo związane z tematem. Wszyscy świetnie się bawili poznając tradycje i zwyczaje związane z Halloween jednocześnie rozwijając swoje sprawności językowe.