Podziękowanie

Mając na uwadze los zwierząt, które przebywają w schronisku Sonieczkowo zorganizowaliśmy dla nich w naszym przedszkolu akcję pomocy pod hasłem „Dzieciaczki wspierają psiaczki”. Z ideą akcji zapoznaliśmy Dzieci i Rodziców naszych Wychowanków – za pomocą plakatów i rozmów w grupach. Zwierzęta potrzebowały: suchej i mokrej karmy, smyczy, obroży oraz, z uwagi na mroźną zimę ciepłych kocy, kołder i pledów. Nasza zbiórka trwała w dniach 15.II-25.II.2021.
Odzew wśród Rodziców i Dzieci z całego przedszkola przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Kilka kartonów pełnych puszek z karmą, kocy, ciepłych okryć a nawet zabawek trafił do schroniska Sonieczkowo w Żarnowie. Dzieci miały dzięki temu przedsięwzięciu okazję do kształtowania empatii w stosunku do zwierząt oraz rozwijały w sobie chęć niesienia pomocy. Cieszymy się, że wzięli Państwo tak licznie udział w naszej akcji. Serdecznie za to dziękujemy!!