Grafika z nazwą przedszkola i postaciami obrazującymi nazwy grup

Pasowanie na Przedszkolaka

21 listopada to dzień, który pozostanie w pamięci trzylatków jako dzień włączenia ich do społeczności przedszkolnej – Dzień Pasowania na Przedszkolaka. Tego dnia maluszki pięknie ubrane, zostały wprowadzone na salę przez swoich starszych, sześcioletnich kolegów. Tam czekali przejęci rodzice. Trudno było opanować emocje- strach, radość, wzruszenie. Pani dyrektor Ewa Matuk serdecznie powitała przybyłych gości. Występ rozpoczęły sześciolatki piękną piosenką. Później odbył się wspólny taniec starszych i młodszych dzieci. Po wyjściu starszaków swoje umiejętności zaprezentowały maluszki. Pięknie śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze. Pokazały, że są prawdziwymi przedszkolakami. Następnie wszystkie dzieci kolejno przechodziły przez czarodziejską bramę i dużym kolorowym ołówkiem zostały „pasowane” przez panią dyrektor na przedszkolaka. Po powrocie do swojej sali, w swobodnej już atmosferze, dzieci zasiadły do słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. To był bardzo miły dzień.