Dzień Ziemi

Dzieci z grupy „Żabki” uczciły Dzień Ziemi – 22 kwietnia, biorąc udział w w akcji sadzenia drzewek organizowanej przez Urząd Miasta. Dzieci zaopatrzone w łopatki, wiaderka i konewki stawiły się przy nowej siedzibie Urzędu Miasta. Czekali tam już na nich panowie leśniczowie oraz pan wiceburmistrz Filip Chodkiewicz. Po wesołym przywitaniu i krótkiej rozmowie na temat znaczenia drzew dla życia ludzi, dzieci z zapałem wzięły się do pracy. W wyznaczonych miejscach dzieci kopały dołki, przy pomocy dorosłych umieszczały sadzonki i przysypywały ziemią. Jeszcze tylko podlewanie- i praca została wykonana. Zaangażowanie całej grupy zostało nagrodzone zdrowym poczęstunkiem; każde dziecko otrzymało dorodne zielone jabłko, oraz drobnymi upominkami. Zadowolone z akcji dzieci wróciły do przedszkola.